Tag : рафиња

Вести Регион

Големиот шумски пожар во областа Рафина е ставен под контрола

Слободен печат
Големиот шумски пожар кој денеска изби во областа Рафина е ставен под контрола, соопштуваат грчките власти попладнево. Пожарот избуна во 15.21 часот по локално време...
Спорт Фудбал

Скандал во Баерн, играчите бегаат од тренерот

Слободен печат
Баерн Минхен минатиот викенд ја освои 29 . титула во Бундес лигата и на момент беа ставени на страна несогласувања помеѓу поголем дел од фудбалерите...