пукнатина Archives - Слободен печат

Tag : пукнатина

Вести Планета

По земјотресот во Калифорнија настанала голема пукнатина која се гледа од вселената (ФОТО)

Слободен печат
При вториот земјотрес со јачина од 7,1 степени по Рихтеровата скала кој во петокот ја погоди Калифорнија била создадена огромна пукнатина на површината на Земјата...