21.8 C
Скопје

Tag : првите

Забава Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО: Погледнете ги настапите и песните на првите 10 финалисти на Евросонг

Слободен печат
Норвешка, Израел, Русија, Азарбејџан, Малта, Литванија, Кипар, Шведска, Белгија и Украина се првите финалисти на 65-от Евросонг кој оваа година се одржува во Ротердам. По...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Додека се породувала таа се снимала: Емили Ратајковски ги сподели првите моменти со бебето!

Слободен печат
Славната манекенка Емили Ратајковски неодамна стана горда мајка на нејзиното прво дете, синчето на кое таа и нејзиниот сопруг Себастијан Бер Меклард му го дадоа...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Помина 28 дена во болница и сега изгледа вака: Првите фотографии од принцот Филип откако ја напушти болницата веднаш го обиколија светот

Слободен печат
Принцот Филип (99), војводата од Единбург и сопруг на кралицата Елизабета Втора, денес ја напушти болницата, а беше сликан од папараците на задното седиште од...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Карлеуша има нови усни и тоа „руски“! Погледнете ги првите фотографии по корекцијата…

Слободен печат
Врз основа на споделените фотографии на Инстаграм, Јелена е презадоволна од интервенцијата која ја направила… Одамна е познато дека српската поп пејачка Јелена Карлеуша инвестира...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Тест за коронавирусот кој можете да го направите и во домот: Ова се првите две ароми кои нема да можете да ги почувствувате!

Слободен печат
Индиските научници открија кои мириси прво нема да можеме да ги распознаеме… Веќе и врапчињата на гранка знаат кои се основните симптоми на коронавирусот, сува...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Доколку му го правите ова на средството за дезинфекција, тоа станува неефикасно и залудно го користите!

Слободен печат
Течното средство за дезинфекција на рацете среде пандемијата на коронавирусот буквално стана „течно злато”. Се чини дека никогаш не било поважно често да ги миете...