10 C
Скопје

Tag : прваче

Вести Регион Слајдер

Прваче од БиХ до новинарка: Стави ја маската на нос, не сакам да се заразам! (ВИДЕО)

Слободен печат
Новата учебна година започна во сараевскиот кантон во БиХ, а новинарката на телевизијата „Н1“ разговарала со едно прваче токму на оваа тема, од кое сепак...
Вести Скопје

В понеделник истекува рокот за парична помош за прваче

Слободен печат
Понеделник, 16 септември, е крајниот рок за поднесување барање за еднократна парична помош на семејствата со прваче во висина од 3.500 денари. Образецот за барањето за...