18 C
Скопје

Tag : простор

Жена Магазин Магазин слајдер

Кога Наоми Кемпбел ќе ви каже што треба да правите – тука нема простор за грешка: Манекенката ја откри својата бјути рутина!

Слободен печат
Кога ќе се спомене природна убавина, многумина најпрвин помислуваат на прекрасната Наоми Кемпбел. Таа започнала да се занимава со манекенство на 15-годишна возраст, а статусот...
Вести Македонија

Со измени на Уредбата на Владата, ДИК ќе може да определи друг соодветен простор за спроведување на гласањето

Слободен печат
Владата на синоќешнта седница донесе измени и дополнувања на Уредбата со законска сила за прашања поврзани со изборите за пратеници во Собранието со дополнителен член 5-а...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Тип-топ средена кујна, сè на дофат на рака: Ова се најдобрите трикови со кои ќе заштедите простор! (ВИДЕО)

Слободен печат
Како да ви собере се, а притоа се да биде во совршен ред? Борбата со недостатокот на простор и сместувањето на што поголем број на...
Вести Ви Препорачуваме Скопје

Богдановиќ: Ќе го смениме изгледот на просторот кај „Треска“, нема да има само згради „наполитанки“ и бетон (ВИДЕО)

Анета Стојковска
Деновиве, на вонредна седница, Советот на Општина Центар го усвои Заклучокот со кој се одлучи  по пат на јавен конкурс да се уреди локацијата кај...
Вести Свет Слајдер

ЕАСА: Одбегнувајте го иранскиот воздушен простор

Слободен печат
Европската агенција за безбедност во авиосообраќајот (EASA) денеска ги предупреди европските авиокомпании во следниот период да го одбегнуваат иранскиот воздушен простор. Европската агенција, која на...
Магазин Семејство

Креативни решенија за ПРОФИ УРЕДУВАЊЕ и ЗАШТЕДА на простор во вашиот МАЛ СТАН (ФОТО)

Слободен печат
Мали слатки станови, мислите дека немате доволно простор? Се лажете – доколку знаете како да ги уредите, тие можат да ви го обезбедат комфорот, удобноста...
Магазин Семејство

Трикови кои ќе ви помогнат лесно да се спакувате (ВИДЕО)

Слободен печат
Летото е најдоброто време за патување? Се подготвувате за вашиот одмор? Ви нудиме одлични трикови кои ќе ви помогнат подобро да се спакувате, да заштедите...
Вести Скопје

Уредени нови зелени површини во Скопје

МИА Агенција
Екипите на Град Скопје хортикултурно уредија и реконструираа повеќе јавни зелени површини во различни делови од градот. На зелените плоштади и коридори е поставена мрежа...
Вести Економија

„Trump Tower“ е една од најнепосакуваните луксузни згради во Њујорк!

Слободен печат
„Trump Tower“, која претходно беше скапоцен камен во круната во империја со недвижности на Доналд Трамп, сега е еден од најмалку посакуваните луксузни имот во...