• прмеиер лига

ФОТО: Навивачите на Јунајтед ги реализираа најавите, повторно протести во Манчестер

Фудбалерите на Манчестер јунајтед и на Ливерпул вечерва (21.15 часот) на „Олд трафорд“ треба да го одиграа одложениот натпревар од 34. коло во Премиер лигата, но најголемото англиско дерби повторно е неизвесно поради протестите на навивачите. Како што се гледа од фотографиите објавени на социјалните мрежи, навивачите на Манчестер јунајтед со автомобили го блокираат автопатот, …

ФОТО: Навивачите на Јунајтед ги реализираа најавите, повторно протести во Манчестер Read More »