• принцеза дајана

„Патување со несреќен крај“: Трагедијата што го обележа животот на принцот Чарлс

Детално испланираното кралско зимско патување кое требало да биде уште едно убаво сеќавање и оттргнување од грижите, проблемите и пречките – завршило со трагичен крај. Во март 1988 година прицот Чарлс, неговата сопруга Дајана, пријателите Хју Линдзи, Чарли Палмер-Томкинсон, неговата сопруга Пети и снаата Сара Фергусон заминале на зимски одмор во скијачкиот центар Клостерс на …

„Патување со несреќен крај“: Трагедијата што го обележа животот на принцот Чарлс Read More »