Tag : прилепчанец

Хроника

Млад прилепчанец измамил жена, успеал да и извлече 12.000 евра, еве како

Слободен печат
ОВР Прилеп поднесе кривична пријава против П.К.(23) од с.Обршани, прилепско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,измама“. Во период од една година...
Хроника

Прилепчанец запалил обложувачница

Слободен печат
Прилепчанец запалил обложувачница, па самиот се пријавил во полиција, вчера во Прилеп. Не се познати мотивите за запалувањето, дали на момчето му била виновна обложувачницата...
Хроника

Кривична за прилепчанец кој земал 1.600 евра со лажно ветување дека ќе обезбеди визи за САД

Слободен печат
ОВР Прилеп поднесе кривична пријава против Д.М.(38) од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама“. Во февруари 2019 пријавениот остварил контакт со...
Хроника

Прилепчанец починал на работното место

Слободен печат
На 13.08.2020 околу 09.00 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено дека на ул.„Македонски бранители“ во с.Бела Црква, прилепско, Д.К.(64) од Прилеп, вработен во приватна фирма,...
Хроника

Прилепчанец со секира оштетил „голф“ во кое претходно удрил со неговото возило

Слободен печат
На 25.01.2020 во Прилеп од полициски службеници од Полициска станица Прилеп бил лишен од слобода Е.М.(23) од Прилеп постапувајќи по претходна пријава на Е.А.(19) од...
Вести Македонија

Филип Стојаноски е најсреќниот прилепчанец кој го фати светиот крст

МИА Агенција
Дваесет и шестгодишниот Филип Стојаноски е најсреќниот прилепчанец, кој го фати светиот крст денеска на Богојавление – Водици од осветените води на базенот при Аквапаркот...