-9 C
Скопје

Tag : Претставничкиот дом

Вести Ви Препорачуваме Свет

ВИДЕО+ФОТО I Американската војска заспа во Конгресот додека трае дебатата за отповикување на Трамп

И.И.
Денешната седница на Претставничкиот дом е придружена со огромно обезбедување, а меѓу нив има и членови на Националната гарда, кои влегоа во Конгресот првпат по...
Вести Свет

САД со двотретинско мнозинство го изгласа воениот буџет на земјата за 2021 година

И.И.
Претставничкиот дом на американскиот Конгрес синоќа со двотретинско мнозинство го изгласа буџетот за одбрана на САД за 2021 година, со тоа отстранувајќи ги заканите од...