-6.1 C
Скопје

Tag : Пресек

Вести Регион

Нови 641 случај на ковид-19 бо Албанија, починаа четворица пациенти, 379 оздравеа

Слободен печат
Во последното деноноќие во Албанија е дијагностициран ковид-19 кај 641 лице од направените 3.530 тестови, што е 18 отсто од вкупно тестираните. Со ова, вкупната бројка...
Вести Македонија Слајдер

Македонија со ковид-19 во последното деноноќие: Уште 403 носители на вирусот, починаа 10 пациенти, оздравеа 339

Слободен печат
Министерството за здравство (МЗ) информира дека во последните 24 часа се направени 2.118 тестови кои дале позитивни резултати за 403 лица и тоа од Скопје...
Вести Македонија Слајдер

Дневен биланс на ковид-19 во Македонија: Нови 396 позитивни тестови, починаа 15 лица, оздравеа се 442

Слободен печат
Министерството за здравство (МЗ) информира дека во последните 24 часа се направени 2.192 тестирања, а регистрирани се 396 нови случаи на ковид-19 од кои во...
Вести Регион

Ковид-19 биланс во Србија за изминатото деноноќие: Починаа 23 лица, 1.881 нов случај

Слободен печат
Во Србија во последните 24 часа, според официјални податоци, починаа 23 пациенти како последица на коронавирусот со кои вкупниот број на смртни случаи во земјата...
Вести Свет

Шпанија бележи дневен рекорд на новозаразени со ковид-19: Регистрирани 38.869 случаи

Слободен печат
Во последните 24 часа во Шпанија се потврдени 38.869 новозаразени лица, што е најголем дневен број на нови случаи на коронавирус од почетокот на пандемијата....
Вести Македонија Слајдер

Ковид биланс во Македонија за последните 24 часа: Регистрирани 477 нови случаи, починаа 10 пациенти, оздравеа 331

Слободен печат
Министерството за здравство (МЗ) информира дека во последните 24 часа се направени 2.543 тестирања, а регистрирани се 477 нови случаи на ковид-19 и тоа во...
Вести Македонија Слајдер

Пресек на ковид-19 во Македонија за изминатото деноноќие: Нови 520 пациенти, починаа 12, оздравеа 372

Слободен печат
Министерството за здравство (МЗ) информира дека во последните 24 часа се направени 3.023 тестирања пришто се регистрирани 520 нови случаи на ковид-19 и тоа во...
Вести Македонија Слајдер

Ковид-19 во Македонија за последните 24 часа: Нови 104 случаи, починаа 13 пациенти, оздравеа 539

Слободен печат
Министерството за здравство (МЗ) информира дека во последните 24 часа се направени 918 тестирања, а регистрирани се 104 нови случаи на ковид-19 во Скопје –...
Вести Македонија Слајдер

МЗ: Нови 580 случаи на ковид 19, починаа девет пациенти, оздравеа 572

Слободен печат
Министерството за здравство (МЗ) информира дека во последните 24 часа се направени 2.431 тест, а регистрирани се 580 нови случаи на ковид-19 во Скопје –...
Вести Македонија Слајдер

Македонија денеска со ковид-19: Регистрирани 46 нови случаи, починаа 12 пациенти, оздравеа 526 пациенти

Слободен печат
Министерството за здравство (МЗ) информира дека во последните 24 часа се направени 378 тестирања, а регистрирани се 46 нови случаи на ковид-19 и тоа во...