Tag : прекршоци

Вести Македонија

Регистрирани 396 прекршоци за неносење маска

Слободен печат
Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија  по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 396 прекршоци....
Вести Македонија

За 24 часа регистрирани 359 прекршоци за неносење маска

Слободен печат
Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 359 прекршоци....
Вести Македонија

Регистрирани 517 прекршоци за неносење маска

Слободен печат
На територијата на Република Северна Македонија во текот на изминатото деноноќие по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 517 прекршоци....
Вести Македонија

Регистрирани се 385 прекршоци за неносење маска

Слободен печат
Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија  по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 385 прекршоци....
Хроника

За два и пол месеци моторциклистите во Куманово направиле 97 прекршоци

МИА Агенција
СВР Куманово за два и пол месеци регистрира 97 прекршоци кои ги извршиле возачи на моторцикли, соопштија денеска од Министерството за внатрешни работи. Прекршоците се...
Вести Македонија

Регистрирани се 283 прекршоци за неносење маска

Слободен печат
Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 283 прекршоци....
Вести Македонија

Регистрирани се 169 прекршоци за неносење маска

Слободен печат
Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија  по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 169 прекршоци....
Некатегоризирано

Бајрамовска- Мустафа: Сите прекршувања на избирачкото право да се пријават кај Народиот правобранител (ВИДЕО)

Слободен печат
Граѓаните кои ќе забележат прекршување на избирачкото право, на денот на изборите, в среда, на 15 јули, помош можат да побараат од Народниот правобранител. Како...
Вести Македонија

Регистрирани 237 прекршоци за неносење маска

Слободен печат
Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 237 прекршоци....
Вести Македонија Слајдер

Казнети 357 лица за не носење заштитни маски

Слободен печат
Во текот на изминатото деноноќие (10/11.07.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за неносење лична заштита на лице, регистрирани се...