празници Archives - Слободен печат

Tag : празници

Вести Македонија Слајдер

Новогодишните празници се честитаат со мали пратки

МИА
Малите пратки ги заменуваат новогодишните честитки за празниците. Сè помал е бројот во поштата на испратени вакви честитки, но затоа тренд е за новогодишните празници...
Вести Скопје Слајдер

Автобусите со изменет возен ред за празниците

Слободен печат
Автобусите од јавниот превоз за време на новогодишните и божиќните празници ќе сообраќаат по изменет возен ред, а изменето работно време ќе има и жичарницата...
Вести Македонија Слајдер

ШЕСТ ПРОДОЛЖЕНИ ВИКЕНДИ ВО 2020: Првиот веќе во јануари, а потоа во април

Слободен печат
Во 2020 година македонските граѓани ќе имаат шест продолжени викенди. Од вкупно 10 неработни денови за сите граѓани, шест се поврзуваат со викендот, за разлика...
Вести Македонија

Крушево ќе биде полно за празниците, навестува и добра зимска сезона

МИА
Крушево е полно и се бара легло повеќе за новогодишните и за божиќните празници. Ова го потврдуваат хотелиерите, менаџерите и локалната власт. Сè е резервирано....
Забава Магазин

Празници меѓу ѕвездите: Еве како астронаутите го прославија Божиќ (ВИДЕО)

Слободен печат
Поточно, на Меѓународната вселенска станица, која со години е во орбитата на Земјата. Астронаутите Кристина Кох, Дру Морган, Џесика Меир и Лука Пармитано одлучија Божиќ...
Вести Свет

Поради празниците вработиле 250.000 луѓе – Американска компанија има вкупно 750.000 вработени, празниците им се ударен термин

Слободен печат
Американската компанија Амазон соопштила дека во целиот свет вработила повеќе од 250.000 луѓе со полно или скратено работно време, во текот на сезоната на новогодишните...
Еспресо Шоу биз

Трамп изјави дека не ѝ купил ништо на Меланија за Божиќ

Слободен Печат
Американскиот претседател Доналд Трамп призна дека се уште нема купено божиќен подарок за својата сопруга Меланија. Тој го изјавил ова за време на видео конференција...
Ви Препорачуваме Еспресо Храна

Д-р Митов за „Слободен печат“: Kако и што да јадете за празниците без да се прејадете

Мими Шушлеска Петкова
Човековото тело се развива илјадници години и секогаш наоѓало начин како да се прилагоди на променетите услови, но никогаш не успеало да го совлада прекумерниот...
Еспресо Шоу биз

Вака се спрема за празниците кај Лепа Брена! (ФОТО)

Слободен Печат
Лепа Брена и нејзиното семејство се спремни за новогодишните празници, а сега покажаа и како изгледа нивниот дом. Виктор Живојиновиќ на Инстаграм сподели фотографија од...
Еспресо Шоу биз

Новогодишна бајка! Погледнете како Карлеуша го украси својот дом! (ВИДЕО)

Слободен печат
Новогодишните и божиќни празници се наближуваат, а празничниот дух е веќе присутен во домот и на семејството Карлеуша – Тошиќ во Белград. Јелена Карлеуша на...