Tag : практики

Вести Економија

Ангеловска ја потпиша Мултилатералната конвенција на ОЕЦД за мерки за спречување даночна евазија

Слободен печат
Министерката за финансии Нина Ангеловска денес ја потпиша Мултилатералната конвенција за мерки за спречување на ерозија на даночната основа и преместување на профитот, во рамки...
Вести Економија

Компаниите се повеќе инвестираат во општествено одговорни практики

Слободен печат
Македонските компании стануваат се повеќе општествено одговорни и вложуваат во програми што се во интерес на целокупната заедница. Годинава, 23 проценти од компаниите кои аплицирале...
Еспресо Убавина

Избегнувајте ги овие лоши навики – Тие ја уништуваат вашата коса!

Слободен печат
Повеќето жени се исплашени од помислата дека ќе почнат да ја губат својата коса, но многумина од нив секојдневно прават работи кои водат токму кон...
Вести Економија

Заев: Посветени сме на применливи европски и светски практики и во сметководителството

Слободен печат
Премиерот Зоран Заев денеска имаше средба со претставници на Сојузот на стопански комори и од Комората на сметководители, со Драган Митковски, потпретседател на Сојузот на...