22 C
Скопје

Tag : посно

Магазин Магазин слајдер Храна

Каролина Аврамовска ни препорачува: Израдувајте ги најблиските со посен, здрав и превкусен чоколаден пудинг со просо

СП.
Потребни состојки: Пола шоља просо 2 шољи вода 1 банана 70 грама урми 4 лажици какао 4 лажици маџун 20 грама растопено чоколадо Начин на...
Живот Магазин Магазин слајдер Семејство Храна

Нина Дуковска ни препорачува: Израдувајте ги најблиските со здрав, вкусен и посен оброк, фалафел – специјалитет од Блискиот Исток!

СП.
Фалафелот е навистина едноставен за правење дома со само неколку состојки. Пред да почнете со готвење, потребно е леблебијата да ја оставите да отстои во...
Магазин Магазин слајдер Храна

ФОТО | Нина Дуковска ни препорачува: Израдувајте ги најблиските со превкусна посна и здрава пица!

СП.
Потребни состојки: *диетално тесто за пица сусам песто од босилек роктвички печурки млад кромид *јас моето диетално тесто го купив од gorobusta, но секако може...
Магазин Магазин слајдер Храна

Посна супа од грашок која ќе стане вашето ново омилено јадење

Слободен Печат
За време на Божиќниот пост, многумина „излудуваат“ барајќи идеи за ручек. Факт е дека посната храна може да биде навистина вкусна. Доколку сакате да внесете...
Магазин Семејство

Посна чоколадна торта

Слободен печат
Состојки: 500 грама мелени бисквити 200 грама чоколада за готвење 200 грама маргарин 150 грама шеќер во прав 1 лажичка рум 3 лажички какао Подготовка: Оваа торта...
Еспресо Слободна ТВ Храна

БЕЗ МАНА со АНА: Вегански Чизкејк Торти со Лимон и Боровинки (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Читателите на нашето печатено издание веќе имаат прочитано за Ана Аврамова. Во текот на минатата година, во неделниот магазин за здрав живот, за прв пат се...
Еспресо Храна

БЕЗ МАНА со АНА: Сиров Вегански Чизкејк со ЛИМОН (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Читателите на нашето печатено издание веќе имаат прочитано за Ана Аврамова. Во текот на минатата година, во неделниот магазин за здрав живот, за прв пат се...
Еспресо Храна

Посни чоко бомбици со бадеми

Слободен печат
Подгответе ги овие лесни и супервкусни посни бомбици од чоколадо и бадеми… Потребни состојки: -120 гр. темно посно чоколадо -50 гр. бадеми -1 голема лажица...