-9 C
Скопје

Tag : посни

Магазин Магазин слајдер Храна

Посни чоколадни бомбици со суво овошје и лешници

Слободен Печат
Доколку ви е потребен брз и лесен рецепт за божиќен десерт, ви ги препорачуваме овие магични чоколадни бомбици со лешници и суво овошје… Состојки: 150...
Магазин Магазин слајдер Храна

Вкусови што се памтат: Посна македонска кујна – Бомбици од 4 состојки без печење (РЕЦЕПТ)

Слободен Печат
Божиќните пости кои траат 40 дена се голем предизвик како за верниците, така и за традиционалната македонска кујна. Традиционалното посно мени овојпат сакаме да го...
Магазин Храна

Посни домашни бајадери – Неверојатно вкусни, се топат во уста!

Слободен печат
Магичен десерт за сите генерации, пробајте ги овие домашни бајадери кои се топат во уста… Потребни состојки: – 600 грама шеќер – 350 грама посни...
Еспресо Храна

Нека се најдат на вашата славска трпеза – Посни салати за Св. Никола (РЕЦЕПТИ)

Слободен печат
На 19 декември многу семејства кај нас слават Св. Никола. Славата е посна, а тоа им задава уште поголема главоболка на домаќинките кои јадењата кои...
Еспресо Храна

Посни карамел бомбици со лешници

Слободен печат
Засладете се со овие превкусни карамел посни бомбици со лешници… Состојки: – 200 гр шеќер – 100 гр лешници – 100 гр суви смокви –...
Еспресо Храна

Посни колачиња со тиква

Слободен печат
Изненадете ги домашните со овие вкусни посни колачиња со тиква…   Потребни состојки: – 250 гр маргарин – 1 лажица мед – 1 чаша (200...
Еспресо Храна

Посни колачиња – лубеничиња

Слободен печат
Потребни состојки за подготовка на посните колачиња – лубеничиња: – 200 гр шеќер – 8 лажици вода – 125 гр посен маргарин – 100 гр...