20.8 C
Скопје

Tag : помлади

Вести Македонија Слајдер

Даниловски: Јас сум „за“ вакцинирање на помлади од 18, но не верувам дека кај нас ќе дојде до тоа

Михаило Донев
Во врска со евентуалното враќање на учениците во училиштата од септември, професорот на Медицински факултет и поранешен министер за здравство, доктор Драган Даниловски за „Слободен...
Вести Свет

Во САД наскоро вакцините на „Фајзер“ и за помлади од 16 години

МИА Агенција
Американската администрација за храна и лекови наскоро ќе одобри вакцинирање млади Американци на возраст од 12 до 15 години со „Фајзер/Бионтех“, јавија американските медиуми. Во...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Мајката на Кејт Мидлтон на 66 години изгледа неверојатно: На нејзиниот изглед и фигура би ѝ позавиделе и многу помлади!

Слободен печат
Сега е јасно на кого можат да му се заблагодарат за изгледот војвотката од Кембриџ и нејзината сестра Пипа… Керол Мидлтон (66), мајката на Кејт и...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Неколку трикови за среќа во подоцнежните години: Променете ги овие навики и чувствувајте се помлади!

Слободен печат
Колку се постари, толку повеќе луѓето бараат начин да се чувствуваат помлади. Под тоа може да се подразбира грижа за општото здравје и вклучување на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

На нејзиниот изглед би и позавиделе и двојно помлади девојки: Актерката на прагот на 6-та деценија изгледа феноменално! (ФОТО)

Слободен печат
Кој би рекол дека таа се приближува до 6-та деценија… Кога ќе ја погледнете Џенифер Гарнер, никогаш не би рекле дека оваа актерка има 48...
Жена Магазин

Го пронашла ЕЛИКСИРОТ на животот: БАБА спиела со повеќе од 200 МОМЧИЊА – Сексот со помлади од 30 е тајната за вечната младост!

Слободен печат
Бабата која спиела со повеќе до 200 ликови тврди дека сексот со млади мажи е толку добар што излегува со неколку од нив истовремено, а...
Еспресо Секс

Редовниот секс ве прави посреќни, помлади, но и попаметни!

Слободен печат
Веројатно сте слушнале за позитивните ефекти од редовниот секс за вашето здравје, како зајакнување на имунoлошкиот систем, намалување на крвниот притисок и согорувањето калории. Но,...