Tag : погрешни

Вести Скопје Слајдер

Фигурите за шах погрешно наредени

Откако граѓаните по социјалните мрежи објавија фотографии од празната шаховска табла поставена на Зелениот кров во ГТЦ,  денеска фигурите беа изнесени од магацинот каде беа...
Еспресо Секс

Се разочаравте во љубовта, бидејќи постојано правите погрешни избори: Проблемот е во вас, еве зошто…

Слободен печат
Колку пати сте се разочарале во љубовта, тврдејќи дека од неа ќе се откажете засекогаш, бидејќи постојано „налетувате“ на погрешни лица. Или се емоционално недостапни...
Магазин Технологија

Фејсбук избриша 5,4 милијарди лажни профили само оваа година

Слободен печат
Само во 2019 година, Фејсбук избриша 5,4 милијарди лажни профили од својата главна платформа, но се проценува дека има уште милиони невалидни регистрации, според социјалната...