Tag : поглавја

Вести Регион Слајдер

Билчик: Ако нема работа и резултати, тогаш поглавјата не се отвораат, крај на приказната

Слободен печат
Фактот што Србија не отвори ниту едно поглавја во преговорите за членство во Европската унија во 2020 година говори само за себе, изјави известувачот на...
Вести Македонија Слајдер

Меркел: Отворање на првите поглавја со Македонија и Албанија оваа година

МИА Агенција
Германската канцеларка Ангела Меркел ги презентираше приоритетите на претседателството на нејзината земја со ЕУ во наредните шест месеци, споменувајќи ги само преговорите со Северна Македонија...
Вести Македонија Слајдер

Стефановски: Не очекувам блокада од Бугарија, сериозен проблем е недостатокот на попис во последните 18 години (ВИДЕО)

Слободен печат
-Портпаролката на ЕК и еврокомесарот за проширување дадоа една формулација дека се со позитивни очекувања за објавување на нацрт рамката заедно со дополнителниот извештај минатата...
Вести Регион

Србија во вторник отвара уште едно поглавје во преговорите со ЕУ

МИА
ЕУ одлучи во вторник да отвори уште едно поглавје во преговорите за пристапување на Србија во Унијата – за слободно движење на капиталот, неопходно за...
Вести Македонија

Милевски ќе бара отворањето на првото поглавје за ЕУ да биде од областа на екологијата

Слободен печат
Либерално демократската партија – ЛДП ќе бара првиот документ што ќе биде отворен за преговори за членство во ЕУ да биде поврзан со поглавјето посветено...