Tag : под контрола

Вести Свет

Пожарот во магацин со муниција во Северен Кипар ставен под контрола

Слободен печат
Пожарот предизвикан од експлозија во магацин за муниција во Северен Кипар е под контрола, соопшти денеска турското Министерство за одбрана. Во соопштението се наведува дека...