6.8 C
Скопје

Tag : почитуваат

Вести Македонија Слајдер

Да се почитуваат мерките за време на празниците

МИА Агенција
За време на претстојните празници прв приоритет е почитување на мерките. Пожелно е да се тргнеме од турканици, да држиме дистанца, а во храмовите задолжително...
Вести Свет Слајдер

Курц апелира да се почитуваат мерките

МИА Агенција
Австрискиот канцелар Себастијан Курц апелираше до граѓаните да продолжат да ги почитуваат важечките мерки, еден ден пред олеснување на мерките за карантин. – Само на...
Вести Македонија Слајдер

Активни 3.327 случаи со Ковид-19, апел да се почитуваат мерките без исклучок

МИА Агенција
Во последните неколку недели во земјава се бележат трицифрени бројки на заразени од Ковид-19. И покрај мерките за носење маска и држење дистанца, како и...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Стојанов: Во паника се кога ќе кренат температура, а мерките не се почитуваат!

Мирослава Бурнс
Со вакво драстично непочитување на мерките, состојбата со Ковид 19 воопшто нема да биде добра и бројот на новозаразени ќе расте, тврди за „Слободен печат”...
Вести Македонија

МЗ: Граѓаните да ги почитуваат во целост мерките и препораките за заштита од коронавирусот

МИА Агенција
Министерството за здравство денеска апелира до граѓаните да ги почитуваат во целост мерките и препораките за заштита од коронавирусот. Почитувањето на мерките ќе овозможат побрз...
Вести Македонија

Дука: Во Дебар нема нови случаи на заразени со корона вирусот

Слободен печат
Градоначалнкот на Дебар, Хекуран Дука, кој раководи со Оперативниот штаб откако во петокот во општините Дебар и Центар Жупа беше воведена кризна состојба со цел спречување...
Вести Македонија

Строго се почитуваат препораките во Општина Маврово и Ростуше

МИА Агенција
На целата територија на Општина Маврово и Ростуше строго се почитуваат заклучоците за заштита од коронавирусот, донесени од страна на Владата на Република Северна Македонија,...
Вести Македонија Слајдер

Во Дебар и Центар Жупа строго се почитуваат препораките

Жителите во општините Дебар и Центар Жупа го поминаа и второто деноноќие по прогласувањето на кризна состојба поради појавата на коронавирусот строго почитувајќи ги препораките...