Tag : почеток

Вести Економија

Атина работи на план за отворање на туристичката сезона

Слободен печат
Во очекување на унифицираниот предлог план од Европската комисија, владата во Грција работи на план за постепено рестартирање на домашниот и странскиот туризам. Ова го...
Вести Свет

Јенс Шпан: Германија е на почетокот од епидемијата на новиот коронавирус

Слободен печат
Германија е на почетокот на епидемијата на новиот коронавирус, бидејќи новите случаи на инфекција во државата не можат да се следат до првобитниот извор во...
Магазин Семејство

Која е идеална возраст за детето да почне да скија и да борда

Слободен печат
Нема идеална возраст за да започнете да ги правите првите чекори на скии: многу зависи од подготвеноста на детето за учење, големината на телото и...
Еспресо Секс

Кавгите не значат КРАЈ на љубовта, туку нејзин ПОЧЕТОК!

Слободен печат
Во врска сте веќе неколку месеци, но никогаш не сте се скарале со партнерот. Одеднаш доаѓате до конфликт и не знаете како да се однесувате....
Еспресо Хороскоп

Оваа недела 3 хороскопски знаци ќе имаат НЕВИДЕНА СРЕЌА и тоа за нив е САМО ПОЧЕТОК!

Слободен печат
Додека некои хороскопски знаци ќе имаат тешка недела, три знаци од хороскопот ќе имаат многу среќа во текот на оваа недела. Во астрологијата нема мирна...
Вести Македонија

Адеми: Почетокот на учебната година ќе биде поинаков од претходните

МИА Агенција
Низата крупни промени кои Министерството за образование и наука со силна поддршка од засегнатите општествени чинители и бројни стратешки партнери ги креираше во изминатиот период...
Магазин Семејство

Не си го расипувајте одморот уште на почеток! Еве како да ја совладате мачнината при патување!

Слободен печат
Многумина веќе се подготвуваат за претстојниот одмор, а доколку стадате од мачнината при патување, би требало да ги преземете сите нешта кои помагаат со цел...