• победа прилеп

Вардар без проблеми со Охрид, прилепска Победа има „три од три“ во Втората лига

Вардарци ја забележаа втората победа во низа во Втората лига – Запад, откако денеска во седмото коло го совладаа ГФК Охрид, 2:0. Стрелци на головите за Вардар беа Блажевски и Грозданоски. Гостивар успеа да ја прекине победничката серија на Силекс, односно овие две екипи одиграа нерешено 2:2. Во другите мечеви од оваа рунда во 2МФЛ …

Вардар без проблеми со Охрид, прилепска Победа има „три од три“ во Втората лига Read More »