Tag : пиперка

Здравје Магазин

Идеја за вкусен појадок кој е во прилог на секоја здрава диета

Слободен печат
За овој појадок ќе ви биде потребен и тушт. Тушт е горчлива и солена билка која често се користи во медитеранската и индиската кујна. Половина...
Вести Економија

Пиперките од Струмица се пласираат на европскиот пазар

Слободен печат
Откупот на пиперката „куртовска капија” се одвива без проблем, цената е на ниво од минатата година, се пласира најмногу на европските пазари и се очекува...