33.8 C
Скопје

Tag : пауновски

Вести Македонија

Пауновски: Кога некој ќе отспие, ќе сфати што направил

Слободен печат
Разрешениот директор на Државниот пазарен инспекторат, Стојко Пауновски во вечерашното гостување на ТВ 24 индиректно му порача на премиерот Зоран Заев дека одлуката за негово...
Вести Македонија Слајдер

Пауновски: Не сум кавгаџија, ниту националист, ќе се извинам доколку следниот директор ќе може да ги прими „рамковните“

Слободен печат
„Не сум кажал никого, туку сум барал и сум доставувал аргументи врз основа на кои, распоредот кој што ни е направен по програмата к-5, каде...
Вести Македонија Слајдер

Пауновски контра Бектеши: Министерот не му ја предаде лабораторијата за нафтени деривати на ДПИ

Слободен печат
Лабораторијата никогаш не ни беше дадена и истата не е употребувана од наша страна, бидејќи министерот за економија не дозволи таа да оди под владение...
Вести Македонија Слајдер

По објавените аудио снимки од конгресот на СДСМ, згасна страницата што ги пушти твитовите

Слободен печат
Во една од двете нови снимки објавени на Фејсбук се слушаше како делегат од Центар кажува дека со разрешувањето на Пауновски е направена сериозна грешка...
Вести Македонија Слајдер

Протекоа интерни аудио снимки од Конгресот на СДСМ: Пауновски го сменивме затоа што работеше по словото на законот

Слободен печат
Не само Радмила Шекеринска, туку и Владимир Митревски, делегат на Општинската организација на СДСМ во Центар, на вчерашниот конгрес на СДСМ го критикувал раководството на...
Вести Македонија Слајдер

Државниот пазарен инспекторат се уште без наследник на Пауновски

Дестан Јонузи
Откако го разреши Стојко Пауновски, Владата сè уште не назначила вршител на должноста директор на Државен пазарен инспекторат, потврдуват од Влада за Слободен печат. –...
Вести Македонија

Големи и мали: хиерархија на бабушките

Удрен е печат на политиката за негување „мали“ луѓе. Мали, не според физичкиот изглед, туку според моќта да се борат за интегритетот на институциите со...
Вести Македонија Слајдер

Николовски: Пауновски е разрешен согласно законот и етичкиот кодекс

Слободен печат
Разрешувањето на Стојко Пауновски е согласно законот и Кодексот за етичко однесување за членовите на Владата и носителите на јавни функции, соопшти денеска вицепремиерот за...
Вести Македонија Слајдер

Заев: Инспекторите дадоа аргументи за Пауновски кои се вредни за размислување

Слободен печат
Премиерот Зоран Заев во врска со разрешувањето на директорот на Државниот пазарен инспекторат Стојко Пауновски кој одби да ги вработи понудените 35 „рамковни административци“ посочи...
Вести Македонија Слајдер

Инспекторите го замолија Заев да не го разрешува Пауновски

Заврши средбата меѓу пазарните инспектори и премиерот Зоран Заев во владата, но изјави за тоа што се дискутирало и каков тон заземал првиот човек на...