• пастрмка

Од двајца албански државјани, полицијата заплени 139 парчиња охридска пастрмка

Денеска полициски службеници од Одделението за прекуграничен криминал Охрид и Полициската станица за граничен премин и граничен надзор Стење приведоа две лица од соседна Албанија Е. Ш. (22) и М.А. (25) При контрола во патничко возило „нисан”, со албански национални ознаки, биле пронајдени 139 парчиња охридска пастрмка со вкупна тежина околу 90 кг, кои биле …

Од двајца албански државјани, полицијата заплени 139 парчиња охридска пастрмка Read More »