паста Archives - Слободен печат

Tag : паста

Еспресо Храна

СРЕЌАТА Е ВО МАЛИТЕ НЕШТА: Јадете тестенини за да бидете посреќни

Слободен печат
Според нутриционистите, сложените јагленохидрати што се присутни во тестенините се заслужни за зголемено лачење на малку познатиот хормон на среќата....
Еспресо Убавина

Направете сами домашна паста за заби од чии резултати ќе бидете воодушевени

Слободен печат
Ниеден производ на ги отстранува магично дамките од кафе, цигари и газирани пијалоци од забите. Но, овој рецепт за домашна и сосема природна паста за...
Вести Планета

Јутјубер заработи 15 месеци затвор за БРУТАЛНА шала (ВИДЕО)

Слободен печат
Корисник на Јутјуб направил една нехумана шала и ја објавил на популарниот сервис за размена на видео снимки, заради што сега го чека затворска казна....
Еспресо Здравје

„Златна паста“ – Неверојатно моќен лек кој ги победува грипот, настинката и воспалението

Слободен печат
Грипот и настинката се уште владеат, а доколку се борите со нив или сакате превентивно да се заштитите, добро ќе направите ако во својата исхрана...
Еспресо Убавина

ПОЛНИ УСНИ БЕЗ БОЦКАЊЕ: Сосема природна паста од три состојки

Слободен печат
Полните усни се желба на многу жени, но не секој е љубител на хијалуронски филери и силикони. За среќа, природата секогаш може да ни помогне...