• падобранци

ВИДЕО | Загинаа двајца падобранци за време на воена вежба

Двајца падобранци загинаа денеска при слетување со падобран, за време на вежба во Белорусија, пишува ТАСС. Од Министерството за одбрана во Русија, велат дека овој инцидент се случил поради силен ветер. „Поради ненадејниот силен налет на ветерот, се приближија двајца падобранци, војници под договор, кои се висококвалификувани инструктори за падобранство. Заштитата на двајцата падобранци откажа“, …

ВИДЕО | Загинаа двајца падобранци за време на воена вежба Read More »