ВИДЕО: Некакво летало се урнало во Загреб, оставајќи кратер зад себе

Силен тресок ноќеска малку по 23 часот се слушнал во дел од Загреб. Полицијата и пожарникарите се на Јарунски пат каде што се случил инцидентот. На земјата е останата голема дупка, икако што пишува Индекс.хр, очигледно нешто удрило во земјата и експлодирало. Очевидци за порталот велат дека нешто паднало од небото на земја, а извештаите …

ВИДЕО: Некакво летало се урнало во Загреб, оставајќи кратер зад себе Read More »