23 C
Скопје

Tag : оздравени

Вести Македонија Некатегоризирано

Поради ковид-19 починаа 25 луѓе, оздравеле 398, а регистрирани се 62 нови случаи

Слободен печат
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 572 тестирања, а регистрирани се 62 нови случаи...
Вести Македонија Слајдер

Нови 564 случаи со ковид-19, 22 починати, 1 357 оздравени пациенти

Слободен печат
Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа се направени 3.526 тестирања, а регистрирани се 564 нови случаи со ковид-19, починале 22...
Вести Македонија Слајдер

Денеска се регистрирани 489 нови случаи на коронавирус, 33 лица се починати

Слободен печат
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 2.841 тестирања, а регистрирани се 489 нови случаи...
Вести Македонија

Денеска се регистрирани 1347 нови случаи на коронавирус и 17 починати лица

Слободен печат
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.096 тестирања, а регистрирани се 1347 нови случаи...
Вести

Регистрирани 721 случај на заболени од ковид-19, 171 оздравени и седум починати во последното деноноќие

Слободен печат
Регистрирани се 721 нов случаj на КОВИД-19 во изминатите 24 часа од 3816 тестирања,  соопшти Министерството за здравство. Од нив, 334 се во Скопје, Прилеп...
Вести Македонија

За само една недела: Смртноста од ковид-19 во Македонија зголемена за 62.9 отсто

Слободен печат
Според неделниот извештај на Институтот за јавно здравје во периодот од 15 до 21 февруари 2021, тестирани се вкупно 15.849 материјали во лабораториите во кои...
Вести Македонија

Денеска се регистрирани 373 нови случаи на ковид-19, 8 лица починаа

Слободен печат
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа се направени 2.345 тестирања, а регистрирани се 373 нови случаи...
Вести Скопје

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 12 пациенти, а вкупно се лекуваaт 249 болни

Слободен печат
Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 12 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 249 лица сомнителни и потврдени...
Вести Регион

ИЈЗ на Црна Гора: Нови 623 случаи на ковид-19, починаа девет пациенти

Слободен печат
Во Црна Гора во изминатите 24 часа се регистрирани 623 нови случаи на коронавирус од 2.237 тестови, како последица на вирусот починаа девет пациенти додека...
Вести Македонија Слајдер

Дневен ковид пресек во Македонија: Починаа девет пациенти, новозаболени 476 лица од 2.863 тестови

Слободен печат
Министерството за здравство (МЗ) информира дека, согласно податоците од Институтот за јавно здравје(ИЈЗ) во последните 24 часа се направени 2.863 тестирања, а регистрирани се 476...