Tag : отворено

Вести Скопје

Советот на Град Скопје одржува седница на отворено, тема се економските мерки за ублажување на последиците од кризата

Слободен печат
Советот на Град Скопје денеска одржува седници на отворено, на просторот пред салата на Советот на Град Скопје, поради пандемијата со коронавирусот во државата. Како...
Хроника

Пријавени 17 случаи на огнови на отворено во Скопје минатата недела

Вкупно 17 пријави за огнови на отворено на територијата на Град Скопје се регистрирани во периодот од 19 до 25 овој месец. Во 16 случаи...
Вести Македонија

Отворено првото лизгалиште на мраз во Гостивар

МИА Агенција
Гостиварци од денеска ќе може да се рекреираат на монтажно лизгалиште. Новата рекреативна содржина е дел од проект на Агенцијата за млади спорт со кој...
Еспресо Шоу биз

Деми Мур отворено раскажа за сексот во тројка кој го практикувала во бракот со Ештон Качер

Слободен печат
Актерката Деми Мур во своите мемоари „Inside Out“ ги откри интимните детали од својот живот, а многу пишувала и за бракот со колегата Ештон Качер...
Вести Скопје

Спортски активности во игротека на отворено во Скопје

Слободен печат
„Мондано плејгроунд центар” е новата игротека под отворено небо што ќе биде отворена задутре во Скопје. Таа е во рамки на спортскиот комплекс „Мондано” и...
Еспресо Секс

Анкетите покажаа: Ова се највозбудливите места за секс на отворено

Слободен печат
Кога станува збор за сексот, нема ништо повозбудливо од пробување на нешто ново, а летниот период е совршено време да уживате во посебни моменти на...
Вести Економија

Колку се почитуваат препораките за работа на отворено

Слободен печат
Летото е период кога честопати поради високите температури и зголеменото УВ зрачење се препорачува да не се излегува на отворено од 11 до 17 часот,...
Еспресо Шоу биз

Со ФИЛМОВИ ЗА ВОЗРАСНИ ја пополнувала празнината: Сопругата на ВИЛ СМИТ отворено за сексуалната зависност (ФОТО)

Слободен печат
Џејда Пинкет Смит откри дека била зависна од порнографија пред да се омажи за холивудскиот актер Вил Смит, со кој е во брак полни 22...
Еспресо Шоу биз

Првпат отворено: Деми Мур за дрогирањето, љубовта и разводите

Слободен печат
Познатата холивудска актерка Деми Мур има многу бурен и интересен живот, таа поминала по трнливиот пат до „ѕвезда“. Стана позната уште од 17 годишна возраст,...