Tag : општина Кавадарци

Вести Хроника

Кривична за поранешниот градоначалник на Кавадарци

Полицијата од Кавадарци поднесе кривична пријава против А.П.(50) од Кавадарци поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „несовесно работење во службата“. Според МВР,...
Хроника

Кривична за екс директорка на училиште во Кавадaрци

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кавадарци поднесе кривична пријава против В.К.(47) од Кавадарци, осомничена за  злоупотреба на службената положба и овластување. Истрагата утврдила дека осомничената...