• олимписки игри токио

Светислав Пешиќ ќе ја води кошаркарската репрезентација на Србија

Светислав Пешиќ ќе биде новиот селектор на српската кошаркарска репрезентација. Србија не се пласираше на Олимписките игри во Токио, а по финалето на квалификацискиот турнир во Белград и поразот од Италија, веќе се шпекулираше за заминување на Игор Кокошков и кандидатите за нов селектор. Иако Кошаркарската федерациј на Србија сè уште официјално не ја потврдила …

Светислав Пешиќ ќе ја води кошаркарската репрезентација на Србија Read More »