Tag : Олимпик Марсеј

Спорт Фудбал

Ди Марија суспендиран на четири натпревари!

Слободен печат
Играчот за врска во нападот на ПСЖ, Анхел Ди Марија е казнет со четири натпревари суспензија во „Лига 1“ поради плукање кон фудбалерот на Олимпик...
Спорт Фудбал

Нејмар во големи проблеми, се жали на расизам, а не се штеди на навреди

Слободен печат
Најголемото француско дерби помеѓу ПСЖ и Олимпик Марсеј заврши со минимален триуф за гостинскиот тим но натпреварот го одбележаа тепачката во последните моменти ос наптреварот...
Спорт Фудбал

Работите отидоа предалеку по конфликтот со Нејмар, фудбалерот на Марсеј добива смртни закани

Слободен печат
Големото дерби во француската Лига 1 му припадна на Олимпик Марсеј кој со 0:1 го совлада ПСЖ, но натпреварот ќе остане запомнет по тепачката која...
Спорт Фудбал

Дојде одговорот за Нејмар: Научи да губиш

Слободен печат
Атмосферата по вчерашното големо дерби во францускиот фудбал не стивнува, туку се разгорува со препукувањата на играчите преку социјалните мрежи. Воинствено француско дерби: Тепачка, пет...
Спорт Фудбал

Нејмар бесен по дербито со Марсеј: Жалам што се*кото не го удрив во лице

Слободен печат
Најголемото дерби во францускиот фудбал помеѓу ПСЖ и Олимлик Марсеј заврши со триумф на гостите, но натпреварот имаше и трето полувреме. Воинствено француско дерби: Тепачка,...
Спорт Фудбал

Воинствено француско дерби: Тепачка, пет црвени картони, расизам и триумф на Марсеј (ВИДЕО)

Слободен печат
Дербито во Лига 1 помеѓу ПСЖ и Олимпик Марсеј заврши со триумф на гостинската екипа со 0:1, но натпреварот го одбележа „војната“ на теренот. Во...
Спорт Фудбал

Роналдо и Зидан повторно со ист клуб: Француски великан се подготвува за сензационален трансфер

Слободен печат
Французите ја прекинаа сезоната во Лига 1 и на основ на состојбата на табелата при прекинотм ги одредија шампионот, патниците во европските купови како и...
Спорт Фудбал

На денешен ден Панчев со историскиот гол во пенал рулетот и донесе европска титула на Црвена звезда (ВИДЕО)

Слободен печат
29. мај е посебен ден за навивачите и фудбалерите на Црвена звезда, пред точно 29 години на стадониот „Сан Никола“ во Бари „црвено-белите“ станаа европски...
Спорт Фудбал

Панчев: Црвена звезда можеше долго време да владее во фудбалска Европа

Слободен печат
Црвена звезда утре ќе ја одбележи 29-годишнината од триумфот во Купот на Европските шампиони. Во финалето, Црвена звезда играше против Олимпик Марсеј, а победникот беше...
Спорт Фудбал

Саудиските принцови не запираат со Њукасл, сега се намерачија на Олимпик Марсеј

Слободен печат
Саудискиот принц Ал-Валид бин Талал е одлучен во намерата да го купи поранешниот европски шампион, Олимпик Марсеј, пишуваат француските медиуми. Иако претседателот на Олимпик, Жак...