Tag : обештетување

Вести Ви Препорачуваме Економија

Не оди сѐ така мазно во обесштетувањето од Еуростандард банка

За десетина дена ќе се знае колкава сума им е исплатена на штедачите на Еуростандард банка за старт. Таков е договорот меѓу банките и Фондот...
Вести Економија

Старите и немоќни штедачи од „Еуростандард“ треба да назначат старател за да им отвори нова сметка во друга банка

Слободен печат
Министерството за труд и социјална политика известува дека надлежниот центар за социјална работа назначува старател за посебен случај на корисници на парични права од социјална...
Вести Економија

Изнајдено конечно решение за обесштетување од поплавите во 2016 година

Слободен печат
Изнајдено е решение за да може да се обесштетат жителите од поплавите во Скопско во 2016 година. Подготвено е законско решение со кое се е...
Вести Македонија

Обесштетена ѝ сопругата на Верушевски

Слободен печат
Сопругата на Зоран Верушевски, Соња е обесштетена со 17 илјади евра за 175 дена поминати во притвор за случајот „Пуч“, објави 360 Степени. Инаку, Верушевски,...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Поминал 45 години во затвор за убиство кое не го сторил (ВИДЕО)

Слободен печат
Американецот кој минал 45 години во затвор, пред да биде прогласен за невин за делото за кое бил обвинет, ќе добие 1,5 милиони долари обештетување...