Tag : нуспојави

Вести Ви Препорачуваме Свет

Оксфордската вакцина е првата која влезе во третата фаза од испитување, дава силен имунолошки одговор со незначителни нуспојави

Слободен печат
Научничката од Британија, докторката Сара Гилберт и нејзиниот тим од Универзитетот Оксфорд, ги оставија зад себе десетината други научни тимови од светот кои се натпреваруваат...
Вести Свет Слајдер

АНСМ предупредува: Можни се нуспојави на лековите за Ковид – 19

Слободен печат
Француската Агенција за лекови (АНСМ) предупреди дека е можно несакано дејство на лековите за Ковид-19, што се испитуваат и апелираше во ниту еден случај да...