17.8 C
Скопје

Tag : ново маало

Вести Скопје

Жители на Ново Маало: Општина Центар да се повлече од идејата за суспензија на ДУП-от

Слободен печат
Жителите на Ново Маало бараат Општина Центар да се повлече од идејата за суспензија на ДУП-от или каква било друга активност со која би ја...
Вести Скопје

Жители на Ново Маало: Почнуваме со мобилизација на правен тим во одбрана на нашите ставови

Слободен печат
Жителите на населбата Ново Маало започнале правни консултации и велат дека ќе ги искористат сите правни механизми доколку Општина Центар одлучи да го суспендира ДУП-от...
Вести Скопје

Жителите на Ново Маало најавуваат тужби доколку Општината го стави ДУП-от за просторот спроти „Холидеј ин” под суспензија

Слободен печат
Жителите на скопската населба Ново Маало денеска ќе поднесат петиција до Владата и до Општина Центар која се состои од 350 потписи. Во изјава за...
Вести Скопје

Новомаалци разочарани од соседите од Градски ѕид

Слободен печат
Жителите на Ново Маало во чија близина е предвидена изградна на три висококатници на паркингот спрото „Холидеј ин“ ја осудија намерата на нивните соседи од...
Вести Скопје

Жителите на Ново Маало повторно излегоа во знак на поддршка за предвидениот проект спроти „Холидеј ин”

Слободен печат
Жителите на населбата Ново Маало, која се наоѓа во општина Центар денеска повторно излегоа да го поддржат проектот што е предвиден да се гради на...
Вести Скопје

Жителите на Ново Маало бараат општината да даде согласност за реализација на проектот на „МГ Фешн”

Слободен печат
Жителите на населбата Ново Маало во Центар даваат целосна поддршка на денешната презентација на инвеститорот „МГ Фешн” за проектот кој е предвиден да се гради...
Вести Скопје

Жителите на Ново Маало – Имаме право на нормални услови за живот како сите граѓани на Скопје

СП.
Сите оние кои од конфорот на своите станови се противат на проектот кај Холидеј Ин треба да дојдат и да ги погледнат условите во кои...
Вести Ви Препорачуваме Скопје

Жителите од Ново Маало ја подржуваат изградбата кај „Холидеј ин“

Анета Стојковска
По многуте реакции во јавноста за проектот кој е предвиден да се гради на парцелата спроти „Холидеј Ин“, се огласија и жителите на Ново Маало,...