17.8 C
Скопје

Tag : нови случаи

Вести Македонија Слајдер

Нови 564 случаи со ковид-19, 22 починати, 1 357 оздравени пациенти

Слободен печат
Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа се направени 3.526 тестирања, а регистрирани се 564 нови случаи со ковид-19, починале 22...
Вести Регион

Ковид-19 во Хрватска во последните 24 часа: Починаа 22 пациенти, нови 424 случаи

Слободен печат
Во последното деноноќие во Хрватска се забележани нови 424 случаи на коронавирусот, а починаа 22 лица. Вкупниот број на активни случаи во земјата во моментот...
Вести Македонија Слајдер

Извештај на ИЈЗ од 11 до 17 јануари: Намалување на новозаболени и на оздравени пациенти, зголемување на бројот на смтрни случаи

Сашко Димовски
Според неделниот извештај на Институтот за јавно здравје (ИЈЗ), во периодот од 11 до 17 јануари биле тестирани вкупно 14.111 материјали во лабораториите во кои...
Вести Македонија Слајдер

Нови 414 случаи на ковид-19, оздравени 496 пациенти и седум починати

Илинка Иљоска
Во последните 24 часа се направени 1619 тестирања, а регистрирани се 414 нови случаи на Ковид-19. Оздравени се 496 пациенти, а седум лица починале, соопшти...
Вести Македонија Слајдер

Регистрирани 83 нови случаи на ковид-19 во Македонија, починаа уште 11 лица, оздравеа 419 пациенти

Слободен печат
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 700 тестирања, а регистрирани се 83 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-44, Куманово-3, Дебар-2,...
Вести Македонија Слајдер

Струмица денеска со рекорден број на заразени со ковид-19, болницата со исполнет капацитет

Слободен печат
Во Струмица денеска се регистрирани рекордни 21 новозаболен од ковид-19 и четири случаи во општина Валандово, која е во рамки на струмичкиот Центар за јавно...
Вести Регион

Врање со 52 нови случаи ново жариште на Ковид 19 во Србија

Слободен печат
Зголемениот број заразени во претходните денови во Србија не е индикатор за ширење на вирусот во земјата и во општата популација, туку во фабриката за...
Вести Македонија Слајдер

Во последното деноноќие нема нови случаи со Ковид-19 во Велес

Слободен печат
Центарот за јавно здравје во Велес информира дека изминативе 24 часа во Велес не се регистрирани нови случаи на Ковид-19 . Во изминатото деноноќие во...
Вести Македонија Слајдер

Три нови случаи со Ковид-19 во Велес

Слободен печат
Во изминатите 24 часа на територијата на Велес  се регистрирани три нови случаи на Ковид-19, со што бројката на заболени се искачи на 58. Од ЈЗУ Центар за...
Вести Македонија Слајдер

Потврдени 37 нови случаи на коронавирус, две лица починаа

Слободен печат
Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 15 излекувани пациенти, 6 пациенти од болничко лекување и 9 кои се се лекуваа...