1.1 C
Скопје

Tag : нова сезона

Кошарка Спорт

НБА сезоната официјално ќе започне на 22 декември!

Слободен печат
Новата сезона во најсилната кошаркарска лига на светот ќе започне на 22 декември 2020 година, објави денеска официјално НБА лигата. НБА-лигата и Здружението на играчи...
Останатo Спорт

Идната сезона во Формула 1 ќе има 23 трки

Слободен печат
Трката во Саудиска Арабија е последна додадена на календарот за наредната сезона која треба да стартува со трказа за Големата награда на Австралија на 21....
Кошарка Спорт

За да не загуби 500 милиони долари, сезоната во НБА ќе стартува пред Нова година

Слободен печат
Челниците на НБА лигата се очекува во наредните денови да го потврдат календарот за новата сезона и според последните информации, стартот ќе биде на 22....
Спорт Фудбал

Лигата на шампионите се враќа, без македонски фудбалери сезонава

Слободен печат
Новата сезона во најелитното клупско фудбалско натпреварување, Лигата на шампионите, своето 29. издание во овој формат, а вкупно 66. сезона ја започнува вечерва си првите...
Кошарка Спорт

НБА ќе стартува во јануари, играчите мора да одморат

Слободен печат
Комесарот на НБА лигата, Адам Силвер изјави дека новата сезона нема да започне оваа година година. Силвер се надева дека состојбата со пандемијата на коронавирусот...
Спорт Фудбал

Стартот на новата сезона во Премиер лигата закажан за 12. септември

Слободен печат
Според календарот последото коло треба да се игра во недела 23. мај 2021 година. Премиер лигата исто така објави дека ќе ги продолжи консултациите со...
Спорт Фудбал

Новиот дрес на ПСЖ е лудило, Најки ги врати во 1990-тите (ФОТО)

Слободен печат
ПСЖ кој доминира во францускиот фудбал, одлучи да им се врати на корените кога станува збор за дресовите. Францускиот тим и Најки одлучија дресот во...
Спорт Фудбал

Стартот на Бундеслигата е закажан за септември

Слободен печат
Стартот на сезоната во Бундеслигата обично е во вториот викенд од август, но новата сезона ќе започне еден месец подоцна поради принудната пауза од три...
Кошарка Спорт

Евролигата во проблеми, се одложува стартот на новата сезона?

Слободен печат
Но, стартот на новата сезона е под знак прашање бидејќи како што пишува „Израел хајом“ неколку екипи ќе предложат одложување на стартот. Тие бараат новата...
Спорт Фудбал

УЕФА го откри планот за ЛШ за наредната сезона

Слободен печат
Новото издание на Лигата на шампионите ќе започне подоцна од планираното поради пандемијата на коронавирусот но и бидејќи се уште не е завршена актуелната сезона....