Tag : нос

Здравје Магазин Магазин слајдер

Деца помлади од пет години носат и 100 пати повеќе поголема количина од коронавирусот во својот нос и грло

Васко Спасоски
Децата помлади од пет години можат да носат и 100 пати повеќе поголема количина од коронавирусот во својот нос и грло, отколку заразените пациенти и...
Здравје Магазин Слајдер

Многумина мислат дека носењето на маската под носот е неправилно, но еве во кои ситуации е потребно

Слободен печат
Заради високите температури во јули јасно е дека на сите им е се потешко да се придржуваат на мерките и да носат маски, но повеќе...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Таа беше прогласена за најубавата жена во светот, но фановите сепак сметаат дека имала мала помош: Бела Хадид повторно критикувана поради естетските зафати (ФОТО)

Слободен Печат
Бела Хадид признала дека дури на 21 година стекнала самодоверба, но дека се уште се бори со гласините поврзани со естетската хирургија – иако повеќе...
Здравје Магазин

За мирна ноќ: Совети како да го олесните спиењето со затнат нос

Слободен Печат
Бидејќи сонот е многу важен за брзо оздравување и намалување на ризиците од настинката, еве неколку совети како да се олесни оваа состојба. Подигнете ја...
Здравје Магазин

Природни лекови против затнат нос, пробајте – делуваат

Слободен печат
Не посегнувајте веднаш по капки за нос зашто постојат многу делотворни природни начини за да го отнете носот. Истуширајте се со врела вода – Ќе ви...
Здравје Магазин

Како да се справите со затнатиот нос? Три природни начини да се спасите од слузта

Слободен печат
Време е на настинки кои се често проследени со затнување на носот и здодевно слузење. Во продолжение погледнете на кои начини можете да се спасите...
Спорт Фудбал

Златан Ибрахимовиќ како Волдеморт: Скршен и носот на статуата! (ФОТО)

Слободен печат
Потсетување дека Златан Ибрахимовиќ се најде на удар кај фановите на шведскиот клуб Малме откако нивниот миленик стана ко-сопственик на Хамарби, лутиот противник на Малме...
Здравје Магазин

Руски педијатар советува: Штом на детето му потече носот, дадете му го ова!

Слободен Печат
Зимското време со себе носи вируси и бактерии, кои можат да предизвикаат полесни, но и потешки настинки. Знаеме дека магичен напиток за имунитет не постои,...
Здравје Магазин

Нешто расте, нешто се смалува: Промени што се случуваат со нашето тело со текот на годините

Слободен печат
Косата со текот на времето побелува и добиваме брчки, што е сосема нормално, но некои делови од телото целосно го менуваат обликот Носот станува поголем...
Еспресо Шоу биз

„Dirty Dancing“ и донесе огромна слава, но со овој потег уништи се! (ФОТО)

Слободен печат
Кога во 1987 година со Патрик Свејзи (57) го сними филмот „Валкан танц“, Џенифер Греј (59) стана најжешката девојка на Холивуд. Иако не била совршена...