• николоски

ВИДЕО | Николоски: Македонија е во ќорсокак – како партија нема да дозволиме национално предавство

Водиме интензивни подготовки. Го испитуваме јавното мислење, се уште немаме одлуки за главниот град и останатите општини. Во текот на летото ќе можеме веќе посериозно да зборуваме за одредени имиња во одредени општини, изјави во Утрински брифинг потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски. -Во моментов трае процесот, не можам конкретно да говорам за ниту еден предлог. …

ВИДЕО | Николоски: Македонија е во ќорсокак – како партија нема да дозволиме национално предавство Read More »