Tag : невеста

Вести Свет

Невеста позираше во Бејрут, експлозијата ѝ го уништи најубавиот момент од животот (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Слободен печат
Невеста во Бејрут позира пред фотографите моменти пред масивната експлозија која го разори градското пристаниште и околината, во која загинаа најмалку 100 лица, а повредени...
Живот Магазин Магазин слајдер

Радоста на младата невеста ја прекина ужасната експлозија во Бејрут (ВИДЕО)

Слободен Печат
Од престолнината на Либан постојано пристигнуваат морничави снимки и фотографии после експлозијата која вчера одекна во центарот на Бејрут. На една од снимките се гледа...
Забава Магазин Магазин слајдер

Невеста ги тера гостите да напишат есеј за да ги покани на свадба: Кој нема да напише автоматски е дисквалификуван!

Слободен печат
Поради коронавирусот капацитетот на венчавките мора да се намали, а за да одлучи кого ќе покани, идна невеста ги замолила сите гости кои го потврдиле...
Жена Магазин

Зошто невестите носат превез: Кога ќе ја слушните причината, ќе се запрепрастите!

Слободен печат
Свадбата треба да претставува најсреќен ден во животот  на невестата и младоженецот. Организацијата на свадбата, музиката, веселбата и ресторанот, некако секогаш се во втор план...
Забава Магазин

Хаотична свадба: Кумот ја удрил невестата и ја влечел по скалите (ФОТО)

Слободен печат
Денот на венчавката би требало да биде најубав за младенците и за нивните семејства, особено откако ќе почне прославата. Но Ерин Мејзон-Џорџ од Обединетото Кралство...
Еспресо Шоу биз

Нема да ја препознаете: Погледнете како изгледала Биба Додева како невеста! (ФОТО)

Слободен печат
Познатата пејачка Биба Додева пред неколку дена на својот профил на Инстаграм со своите пријатели сподели фотографија на која се присети како изгледала како невеста....
Жена Магазин

Бизарна традиција во 21 век: Свекорот ја „проверува“ невестата дали е девица

Слободен печат
Анонимна девојка споделила на форумот Редит стравично искуство. „Моето момче ме запроси пред 8 месеци. Се одлучивме за мала венчавка која требаше да се случи...
Вести Македонија

ЉУБОВТА НЕ ПОЗНАВА ГРАНИЦИ: Албанка од Драч раскажа како му станала невеста на Србин од Македонија

Слободен печат
Во потрага по подобар живот, во 2012 година, Елида Хоџа од албанскиот град Драч дојде во Македонија и се омажи за Саша Алексиќ, по потекло...
Забава Магазин

Невеста поради која сите „умираа“ од смеење: Наместо да се заколне на вечна љубов, ја кажа изјавата на векот!

Слободен печат
Нервозата понекогаш од вас може да го извлече и најдоброто, а тоа се непланираниот хумор и изјавите кои гостите на венчавката ќе ги кажуваат со...
Забава Магазин

Младоженецот ја чекал невестата за фотосесија, кога се свртел се расплакал од смеа (ВИДЕО)

Слободен печат
Бил Хант нервозно чекал да ја види во венчаница својата идна жена Сели. Имале договорено професионално фотографирање пред големиот ден, но тогаш се случило нешто...