невеста Archives - Слободен печат

Tag : невеста

Забава Магазин

Хаотична свадба: Кумот ја удрил невестата и ја влечел по скалите (ФОТО)

Слободен печат
Денот на венчавката би требало да биде најубав за младенците и за нивните семејства, особено откако ќе почне прославата. Но Ерин Мејзон-Џорџ од Обединетото Кралство...
Еспресо Шоу биз

Нема да ја препознаете: Погледнете како изгледала Биба Додева како невеста! (ФОТО)

Слободен печат
Познатата пејачка Биба Додева пред неколку дена на својот профил на Инстаграм со своите пријатели сподели фотографија на која се присети како изгледала како невеста....
Жена Магазин

Бизарна традиција во 21 век: Свекорот ја „проверува“ невестата дали е девица

Слободен печат
Анонимна девојка споделила на форумот Редит стравично искуство. „Моето момче ме запроси пред 8 месеци. Се одлучивме за мала венчавка која требаше да се случи...
Вести Македонија

ЉУБОВТА НЕ ПОЗНАВА ГРАНИЦИ: Албанка од Драч раскажа како му станала невеста на Србин од Македонија

Слободен печат
Во потрага по подобар живот, во 2012 година, Елида Хоџа од албанскиот град Драч дојде во Македонија и се омажи за Саша Алексиќ, по потекло...
Забава Магазин

Невеста поради која сите „умираа“ од смеење: Наместо да се заколне на вечна љубов, ја кажа изјавата на векот!

Слободен печат
Нервозата понекогаш од вас може да го извлече и најдоброто, а тоа се непланираниот хумор и изјавите кои гостите на венчавката ќе ги кажуваат со...
Забава Магазин

Младоженецот ја чекал невестата за фотосесија, кога се свртел се расплакал од смеа (ВИДЕО)

Слободен печат
Бил Хант нервозно чекал да ја види во венчаница својата идна жена Сели. Имале договорено професионално фотографирање пред големиот ден, но тогаш се случило нешто...
Забава Магазин

Невестата полудела кога ја видела фотографијата од свадбата: Некој нека ги тргне градите на братучетка ми!

Слободен печат
Ниту една невеста не сака некоја гостинка на свадбата да ја засени, бидејќи тој ден за неа е најсреќниот во животот. Сепак, некогаш тоа е...
Жена Магазин

Облечена во венчаница упаднала на свадбата на љубовникот!

Слободен печат
Видеоснимката од јужноафриканскиот град Бенони, иако е од подамна сè уште е актуелна и привлекува внимание. Девојка облечена во венчаница упаднала на венчавката на нејзиниот...
Еспресо Жена Магазин Мода

Нов тренд: Венчаница-комбинезон за невести со гол задник (ФОТО)

Слободен печат
За невестите кои сакаат нешто откачено и удобно, оваа венчаница е вистинската. Венчаницата комбинезон е новиот тренд на венчаници. Лесно се облекува, а изгледа прилично...