Tag : наумче мојсоски

Ракомет Слајдер Спорт

Наумче Мојсоски е новиот директор на Агенцијата за млади и спорт

Слободен печат
Бившиот ракометар на македонската репрезентација, Наумче Мојсоски ќе биде новиот директор на Агенцијата за млади и спорт. Тој ќе го замени Дарко Каевски, кој стана...