• насилници

Приведени осумина насилници, МВР расчисти четири кривични дела

Секторот за внатрешни работи од Скопје расчисти четири кривични дела „насилство” што се случиле изминатиот период на подрачјето на градот и приведе осум лица. Министерството за внатрешни работи, попладнево соопшти, дека вчера во полициска станица биле повикани А.Т. и О.А., двајцата од Скопје, затоа што на 3 јуни во паркот Чаир физички го нападнале С.Х. при …

Приведени осумина насилници, МВР расчисти четири кривични дела Read More »