20 C
Скопје

Tag : народна музика

Вести Регион

Весела вест од болница: Пациент и медицински сестри пеат народни песни за време на операција

Илинка Иљоска
Вирално видео на кое се гледа пациент како лежи на операциската маса кој заедно со медицинскиот персонал го пее хитот „Sve behara“ од Сафет Исовиќ,...
Вести Култура

Богата фестивалска програма за годинашниов Фолк фест Валандово

Слободен печат
Наредните три дена на плоштадот во Валандово ќе се одржат три концерти на народна музика како увертира на годинашново издание на најстариот фестивал на новокомпонирана...