16 C
Скопје

Tag : Наоми Осака

Останатo Спорт

ВИДЕО: Осака со трофејот во Мелбурн, Јапонката како Моника Селеш!

Слободен печат
Денеска во женското финале на грен слем турнирот „Австралија опен“ Наоми Осака со резултат 2:0 во сетови 6:4 и 6:3 ја совлада Американката Џенифер Брејди....
Останатo Спорт

Австралија Опен: Наоми Осака преку Серена во финалето

Слободен печат
Јапонската тенисерка Наоми Осака ја совлада Серена Вилијамс во два сета со 6:3,6:4 во полуфиналето на Австралија Опен. Ова беше трет меѓусебен дуел помеѓу двете...
Останатo Спорт

Шампионката на УС Опен се откажа од Ролан Гарос

Слободен печат
Осака уште додека се натпреваруваше на УС Опен имаше проблем со тетивата на левата нога, но успеа да ги надмине болките и да го освои...
Останатo Спорт

Новата грен слем шампионка му оддаде почит на Коби Брајант (ФОТО)

Слободен печат
Осака ја совлада Азаренка со 1:6,6:3,6;3 иако за 30. минути игра освои само еден од првите девет гемови. Осака: Ќе беше срамота да загубев за...
Останатo Слајдер Спорт

Осака: Ќе беше срамота да загубев за помалку од еден час

Слободен печат
Азаренка одлично го започна финалето во женска конкуреција, во првите девет гема дури осум ги реши во своја корист и по само половина час игра...
Останатo Спорт

Осака со пресврт до третата грен слем титула! (ВИДЕО)

Слободен печат
Јапонската тенисерка успеа после пресврт да слави во женското финале на грен слем турнирот „УС Опен“ во Њујорк, САД, откако со 1:6, 6:3 и 6:3...
Останатo Спорт

УС Опен: Осака за титулата против Азаренка! (ВИДЕО)

Слободен печат
Азаренка во полуфиналето ја елиминираше Серена Вилијамс, а Осака беше подобра од Џенифер Брејди, па така завршната битка на грен слем турнирот УС Опен во...
Останатo Спорт

Позната првата полуфинална двојка кај мажите, нова рутинска победа на Осака

Слободен печат
Германскиот тенисер кој е петти носител на грен слем турнирот во Њујорк во четвртфиналето го совлада Хрватот Борба Чориќ во четири сета и тоа со...
Останатo Спорт

Осака рутински во четвртфиналето, најдобар пласман на Чориќ на грен слем турнирите

Слободен печат
Бурниот ден на УС Опен кој помина во знакот на дисквалификациијата на Новак Ѓоковиќ, Наоми Осака во последниот дуел во женска конкуренција со 6:3,6:4 ја...
Останатo Спорт

Серена Вилијамс е минато, Јапонката Осака е најдоброплатена спортистка

Слободен печат
Јапонската тенисерка Наоми Осака и ја презеде титулата на најдоброплатена спортистка на светот на Серена Вилијамс, тврди магазинот „Форбс“. Според магазинот, победничката на УС Опен...