Tag : намалување на плати

Спорт Фудбал

Адеми и соиграчите во Динамо одбија намалување на платите

Слободен печат
Адеми како капитен денеска имал состанок со спортскиот директор на хрватскиот шампион, Зоран Мамиќ, додека тренерот Ненад Бјелица телефонски разговарал со управата и ја одбиле...
Вести Македонија

Синдикатот на вработените на УКИМ против предлогот за намалување на платите

МИА Агенција
Против предлогот за намалување на платите денеска реагираше и Синдикатот на вработените на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје. Оттаму посочуваат дека платите на...
Кошарка Спорт

НБА играчите во проблеми: Им се намалуваат или укинуваат платите

Слободен печат
Причина за ова е суспензијата на НБА лигата поради пандемијата на коронавирусот. Поради тоа не се исклучува да дојде до намалување на платите или целосно...