Tag : намалување на плати

Спорт Фудбал

Бројките на виделина, фудбалерите ја спасија Барселона

Слободен печат
Шпанскиот тим на почетокот на панемијата направи потег кој би можел да го спаси клубот од финансиска криза. Фудбалерите на Барселона се согласија за намалување...
Живот Магазин Магазин слајдер

Јавноста бесна на Викторија Бекам: Има 380 милиони евра, а поради коронавирусот им ги намалува платите на вработените!

Слободен печат
Викторија Бекам, сопругата на поранешниот фудбалски ас, Дејвид Бекам, донесе одлука поради која ја налути јавноста во Велика Британија. Викторија извести 30 работници дека во...
Спорт Фудбал

Ристовски ќе добие нов договор и намалување од 40 проценти на платата

Слободен печат
Македонскиот репрезентативец Стефан Ристовски се очекува во најскоро време да потпише нов договор со Спортинг Лисабон. Но, додека чека официјално да биде ставен потпис на...
Спорт Фудбал

Револуционарен план на ПСЖ за намалување на платите

Слободен печат
Сите спортски екипи во светот се соочуваат со финансиска криза бидејќи натпреварувањата се прекинати и тие се приморани да ги намалуваат платите на своите спортисто....
Спорт Фудбал

Фудбалски агент им порачува на своите играчи: Не се согласувајте на намалување на платите

Слободен печат
Согут е најзаслужен што Месут Озил има неделна плата од 350.000 фунти во Арсенал и тој верува дека најдобро решение во преговорите помеѓу фудбалерите, екипите...
Спорт Фудбал

Реал Мадрид го следеше примерот на Барселона, им ги намали платите на фудбалерите

Слободен печат
„Кралскиот клуб“ не остана имун на кризата и одлучи да го следи примерот на најголемиот ривал, Барселона, и да го намали платите на своите фудбалери....
Спорт Фудбал

Фудбалерите во Серија А не дозволуваат кастрење на платите: Ова е срамота

Слободен печат
Екипите кои настапуваат во Серија А денеска постигнаа договор да ги намалат платите на своите фудбалери за една третина доколку сезоната не заврши поради кризата...
Спорт Фудбал

Договор во Серија А: Платите на Елмас, Пандев, Несторовски намалени за една третина

Слободен печат
Екипите кои настапуваат во Серија А денеска постигнаа договор за намалување на платите на сите фудбалери, што значи дека македонските репрезентативци Горан Пандев, Елиф Елмас...
Спорт Фудбал

Фудбалерите во Премиер лигата одбиваат намалување на платите

Слободен печат
Од ПФА се огласија со соопштение по состанокот во кое ја образложија одлуката да одбијат намалување на платите. Во петокот на иницијатива на капитенот на...
Останатo Спорт

Во Реал се пресметаа и ќе мора да го следат примерот на Барселона, кратењето на платите е неизбежно

Слободен печат
„Кралскиот“ клуб ќе мора да оди по стапките на Барселона, Перез сфати дека кратењето на платите на фудбалерите и кошаркарите е неизбежно иако на почетокот...