Tag : најстара

Вести Свет

103 годишна жена од Кина го победи корона вирусот

Слободен печат
Највозрасната личност која се опоравила од Ковид-19 е 103-годишна жена од Кина. Жанг Гуангфен ја победи болеста откако шест дена беше во болница во Вухан,...
Вести Свет Слајдер

Јапонка го прослави 117. роденден – Таа е најстарата личност на светот

Слободен печат
Кане Танака е најстарата личност на светот, а 117. роденден го прослави во старски дом во Фукуоки на југот на Јапонија. На роденденската прослава денеска...
Еспресо Шоу биз

Еве како The Rock ја изненади својата најстара обожавателка (ВИДЕО)

Слободен печат
Бидејќи актерот Двејн Џонсон е познат по својата добродушност и симпатичност, неговите фанови не се изненадија премногу кога на социјалните мрежи се појави оваа снимка...