28.8 C
Скопје

Tag : најпознатите

Некатегоризирано

Левучари, среќен нека ви е денот: Овие се најпознатите луѓе кои ја користат претежно левата рака! (ФОТО)

Слободен печат
Левата страна порано се поврзувала со окултни сили: се поврзувала со се што било ѓаволско, корумпирано, за разлика од десната, која била симбол на чистота...
Култура Регион Слајдер

Битката со Ковид-19 ја загуби Арбен Бајо, еден од најпознатите албански склуптори

МИА Агенција
Еден од најпознатите албански склуптори и професор на Академијата за уметности во Тирана, Арбен Бајо, денеска ја загуби битката со опасниот коронавирус. Тој беше хоспитализирн...
Живот Магазин Магазин слајдер Ретро

Најпознатите светски романи напишани за приближно еден месец

Слободен печат
Ви изгледа прекратко да напишете роман за само триесет дена. Но, тоа не е невозможно… Овие десет писатели ги напишаа нивните најпознати дела за околу...
Забава Магазин Магазин слајдер

Покажа како едно од најпознатите Starbucks кафиња едноставно да го направите дома (ВИДЕО)

Слободен печат
Еден од љубителите на кафето од Starbucks одлучи да покаже како и во домот можете да го направите Starbucks Frappuccino или нешто што е многу...
Магазин Филм и ТВ

Почина една од најпознатите и најубави Бонд девојки

Слободен печат
Актерката Хонор Блекман, најпозната по улогата на Бондовата девојка Пуси Галор, почина на 95 годишна возраст. Како што пишува „Гардијан“ таа починала од природна смрт....