Tag : мотори

Вести Македонија

Изречени 95 казни во Тетово за мотоциклиски кои не носеле шлемови

Слободен печат
Тетовската полиција апелира мотоциклистите да ги почитуваат законските обврски и да носат заштитна опрема, пред се кациги. За речиси два месеца, како што информира СВР,...
Вести Регион

Субвенции за Грците за купување електрични автомобили, мотори и велосипеди

МИА Агенција
Еколошки бонус, односно субвенција за физички лица, за компании и за такси возила, за набавка на електрични автомобили, мотори, велосипеди и мали комбиња, предвидено е...
Останатo Спорт

Лоренцо беше Мото ГП шампион, а немал возачка дозвола

Слободен печат
Поранешниот шампион во Мото ГП, Хорхе Лоренцо вели дека во приватниот живот нема мотор бидејќи не знае да вози споро. Шпанецот притоа откри дека кога...
Вести Економија

„Континентал” до 2028 година ќе укине 5.040 работни места низ светот

Слободен печат
Германскиот производител на автомобилски мотори „Континентал” соопшти дека ќа го намали своето производство заради тоа што построгите правила за емисијата на штетни гасови ќе може...
Останатo Слободна ТВ Спорт

„СЛОБОДЕН ПЕЧАТ“ порачува: НЕ Е СЀ ВО БРЗИНАТА

Слободен печат
Целта на овој настан е да се испрати апел до јавноста, до возачите на скутери и мотори, автомобили и други возила да се внимава на...
Автомагазин Магазин

ЈАПОНИЈА ЈА СТОПИРА ПРОДАЖБАТА НА ДИЗЕЛИ: Од 2021 година, само електрични модели во Европа

Слободен печат
Јапонската автомобилска компанија „Хонда Моторс“ објави дека ќе престане да ги продава сите свои дизел возила во Европа до 2021 година во корист на моделите...
Хроника

Ноќеска казнети над 100 возачи на мотори

Слободен печат
Одделението за безбедност на сообраќајот при Секторот за внатрешни работи Скопје спроведе акциска контрола за откривање на возачи кои ја пречекориле брзината на движење со...
Забава Магазин

Како погребите станаа СПЕКТАКЛ – Пиротехника, мотори и музика наместо ПЛАЧ (ВИДЕО)

Слободен печат
Расплакани луѓе обвиени во црно, спуштени глави, гласни крици, а потоа таа морничава ладна тишина. Така најчесто изгледа збогувањето од тие што не напуштиле засекогаш....
Хроника

Речиси 600 скопјани беа санкционирани за време на викендот

Слободен печат
Во текот на изминатите денови (21, 22 и 23.06.2019 година) на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Скопје превземени се мерки и активности и констатирано...
Хроника

Повредена девојка во судар на мотори

Горан Наумовски
Во МВР вчера околу во 13 часот е пријавено дека на крстосницата за влез во прилепското село Галичани се случила сообраќајна незгода во која учествувале...