• мотори

Санкционирани 90 возачи на мотоцикли во Скопје

Во текот на вчерашниот ден спроведена е зајакната акциска контрола на подрачјето на СВР Скопје за санкционирање на прекршоци што ги чинат возачите на мотоцикли, при што санкционирани се 90 возачи. МВР соопшти дека од нив, 42 возачи не користеле заштитна кацига, 26 возеле без возачка дозвола, три мотоцикли се одземени поради истечена сообраќајна дозвола …

Санкционирани 90 возачи на мотоцикли во Скопје Read More »