Tag : мма борец

Останатo Спорт

Неверојатни сцени во октагонот: ММА борец по победата му се нафрли на судијата (ВИДЕО)

Слободен печат
Борецот од Обединетите Арапски Емирати на борба во неговата земја имаше одлична борба против Богдан Кириленко, тој кон крајот на првата рунда успеа со гушење...
Останатo Спорт

ММА борец предаде борба по девет секунди, а не прими ниту еден удар (ВИДЕО)

Слободен печат
Необичниот „момент“ се случи на турнирот „Fight Nation Championship“ во Загреб кој се одржа минатиот викенд. Веднаш откако судијата даде знак за почеток на борбата,...
Останатo Спорт

Урнебесен финиш во октагонот, откако загуби му се пушти на судијата (ВИДЕО)

Слободен печат
ММА пресметката помеѓу Девин Пауел и Маркус Сурин на Белатор  232 приредбата донесе два крајно интересни и урнебесни моменти, прекинот на борбата и случувањата по...
Останатo Спорт

Лудиот Мекгрегор, не го сакаш моето виски, тогаш ќе добиеш ќотек (ВИДЕО)

Слободен печат
Најпознатиот ММА борец, Конор Мекгрегор повторно се најде во центарот на вниманието со своето скандалозно однедсување. Поранешниот УФЦ шампион удрил недолжел човек во ирски паб...